Meble metalowe

Jak powstają makiety architektoniczne

Off 2
Jak powstają makiety architektoniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Makiety założenia mają służyć promocji nowych inwestycji i wpływać na wzrost sprzedaży mieszkań i domów często będących w fazie projektu. Deweloperzy zastanawiają się często w jaki sposób powstaje dla nich makieta i co wpływa na jej całkowity koszt, jak zamawiać makietę by mieć gwarancję solidnie wykonanego modelu zgodnie z projektem? Gwarncją na pewno jest duże doświadczenie makiecierni, zatem warto zwrócić uwagę na zrealizowane tematy firmy z którą chce się nawiązać współpracę.

Prace przy makiecie rozpoczynają się wraz z przekazaniem projektu wtedy przystępujemy do dokładnego jego przestudiowania. Na tym etapie tworzone są rysunki wszystkich potrzebnych podzespołów makiety, wszystkie elewacje, stolarka okienna i drzwiowa, elementy balkonów, balustrady i poręcze, schody. Z zagospodarowania chodniki, drogi, trawniki i place zabaw. Wszystko musi zostać tak rozrysowane, aby plotery wiedziały co mają wycinać a to co już wytną musi do siebie pasować jak układanka:)
Ten etap w zależności od stopnia skomplikowania może trwać około tygodnia.

Następnie przystępujemy do wycinania elementów. Z płaskich arkuszy tworzywa sztucznego wycinane są min elewacje i elementy konstrukcyjne. Całość jest następnie sklejana i malowana. Równolegle toczą się prace przy zagospodarowaniu, wycinane są drogi, chodniki, malowane i wklejane na planszę. Gdy prace lakiernicze dobiegną końca wlejamy wcześniej przygotowaną stolarkę drzwiową i okienną. Wykonane w technologii led podświetlenie po sprawdzeniu jest montowane w budynku. Zawsze stosujemy bezpieczne 12 voltowe zasilanie. Następne w kolejności do wklejenia czekają balkony z balustradami oraz elementy sztukaterii.

Za nami około 3 tygodnie pracy. Pozostają dachy z kominami no i zagospodarowanie drogi już są więc czas na trawniki, poręcze schodów oraz elementy małej architektury- wszystko zgodnie z projektem. Na koniec zostawiamy place zabaw, figurki ręcznie malowane i pojazdy w odpowiedniej skali. Po dopieszczeniu wszystkich detali i odkurzeniu całość zostaje przykryta robionym na wymiar kloszem z pleksi lub szkła- w zależności od życzenia klienta.

Ukończona makieta architektoniczna spoczywa na estetycznym postumencie lub na stole z odkręcanymi do transportu nogami- wszystko na wysoki połysk. Pozostaje tylko transport do klienta. Bilans to około 4 tygodnie pracy i około 800 godzin pracy. Oczywiście w zależności od stopnia skomplikowania projektu i innych czynników.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: kawitacja kielce, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kreda sisa, blog początkującego elektronika, balayage fryzjer kraków, docieplenie granulatem Radom, fluorokrzemian glinu, vetrex okna bielsko biała, Wiedzopedia, tanie taxi legnica

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Meble tapicerowane nowoczesne

    Urządzam się Nabyłam drogą kupna mieszkanie. Nie jest to pałac, ale składa się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki. I jak typowy nuworysz mam enegrie i pomysłów milion na jego urządzenie. I w dodatku dysponując kasą na ich zakup szukam takich, które jednocześnie będą ładne, wygodne no i zgodne z moim temperamentem. O ile regały…

  • Unikalny wystrój wnętrza – drewniane ozdoby

    Każdy z nas ma swój własny kąt – cztery ściany, w których czuje się najlepiej i do których zawsze chętnie wraca. Z czasem jednak trzeba w mieszkaniu lub domu coś zmienić, bo chodząc po nim czujemy pewną monotonię. Może wstawić nowy mebel, dołożyć drewnianą szafkę z ciekawym wzornictwem czy ładnie pokolorowane krzesła, kontrastujące z otoczeniem….